František Drtikol

(1883 - 1961)

Narodil se 3. března 1883 v Příbrami, zemřel 13. ledna 1961 v Praze. Český fotograf tvořící v letech 1901 až 1935, příležitostně se věnoval i grafice a překladatelství. Proslavil se zejména svými portréty a akty ve stylu pozdní secese, později ovlivněné kubisticko-futuristickými prvky. Je řazen k nejúspěšnějším českým klasikům fotografie aktu všech dob. Je znám také svou duchovní praxí východních učení, Bhagavadgity a buddhismu, a je označován za zakladatele českého buddhismu.

Zasněná
olej na překližce,1946
v 27, 5 ✕ š 41 cm

Provenience: konzultováno a kladně posouzeno Stanislavem Doležalem | rámováno, 4/8

Skaliska
olej na překližce,1943
v 48 ✕ š 48 cm

Provenience: konzultováno a kladně posouzeno Stanislavem Doležalem | rámováno, 24/7

olej na sololitu,1946
v 60 ✕ š 40 cm

Provenience: přiložen písemný posudek autora monografie Stanislava Doležala, přímý dar od autora | rámováno