František Jakub

(1875 - 1940)

Narodil se 22. prosince 1875 v Praze, zemřel 24. ledna 1940 v Praze. Český malíř, žák prof. Maxmiliána Pirnera a Vojtěcha Hynaise na Akademii výtvarných umění v Praze.
Tvořil pod vlivem francouzského malíře Henri Le Sidanera (1862 - 1939). Vystavoval v Německu, Anglii, Jugoslávii a na Mezinárodní výstavě v Benátkách. Žil a pracoval v Praze.

olej na dřevě
v 75 ✕ š 55 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Domek uprostřed lesa
olej na kartonu
v 43 ✕ š 32 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, původní stav