František Kyncl

(1934 - 2011)

Narodil se 21. listopadu 1934 v Pardubicích, zemřel 14. července 2011 v Německu. Český malíř a sochař.
Patřil mezi nejvýznamnější české konstruktivisty druhé poloviny 20. století. V roce 1968 nuceně emigroval do Německa a usadil se v Düsseldorfu, kde studoval na Akademii umění. Patřil k významným německým autorům tzv. düsseldorfského okruhu. V Německu vydával časopis Schwarz auf Weiss (Černé na bílém), který se zabýval českou nezávislou a exilovou výtvarnou scénou.

kombinovaná technika na papíře,1992
v 105 ✕ š 78 cm

rámováno, zaskleno

olej na plátně, plátno fixováno na dřevo,1986
v 30, 5 ✕ š 31 cm

nerámováno, značeno na zadní straně, mírně poškozeno