František Nedvěd

(* 1919)

Narodil se 13. září 1919 v Kladně, jeho místo a datum úmrtí není známé. Byl žákem Střední školy dekorativního umění v Praze (1941 - 1945). Poté studoval soukromě u malířů K. Součka a J. Horníka a dále v období 1945-1947 na Akademii výtvarného umění a 1956-1958 na Pedagogické fakultě UK v Praze. byl žákem prof. V. Nechleby a C. Boudy. Od roku 1951 vedl kursy kreslení, zájmové umělecké činnosti a připravoval studenty na střední a vysoké výtvarné školy. Velkou část jeho tvorby zaujímá realistická malba. Je autorem řady obrazů inspirovaných minerály, nazýval je fandrůzami. Rovněž se věnoval knižní a časopisecké ilustraci. Účastnil se výstavy Kladno a výtvarné umění v roce 1988. Některé náměty čerpal z Kladna, např. Portrét hutníka, Krajina z Kladna, Struskař...

Don Quijote
olej na plátně
v 80 ✕ š 65 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, rám a malba mírně poškozeny