František Turek

(1916 - 2008)

Narodil se 30. dubna 1916 a zemřel 3. února 2008. Byl to český ilustrátor, grafik a malíř. Ve 30. letech absolvoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze (A. Hofbauer; J. Špillar; F. Kysela) a pražskou AVU (J. Obrovský). Pro ND a Státní divadlo v Brně vytvořil řadu kostýmů. Člen S.V.U. Mánes a Sdružení výtvarníků Purkyně.

Masopust
olej na plátně
v 50 ✕ š 70 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno, výjimečné dílo