František Žváček

(1905 - 1976)

Narodil se 19. března 1905 v Římcích na Moravě, zemřel 9. ledna 1976 v Praze. Studoval u profesora Jakuba Obrovského na Akademii výtvarných umění v Praze 1929 - 1933. Po krátkém období figurální tvorby se zcela věnoval krajinomalbě. Od roku 1937 vystavoval na členských výstavách Umělecké besedy v Praze. Samostatně vystavoval roku 1957 v Mohelnici, v roce 1959 v Praze. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, Ministerstva školství a kultury.

Děti
enkaustika, olej na plátně,1933
v 98, 5 ✕ š 78 cm

nerámováno, mírně poškozeno