Gustav Macoun

(1889 - 1934)

Narodil se 18. prosince 1889 v Praze, zemřel 7. října 1934 v Praze. Český malíř, krajinář. Narodil se v Praze v chudé rodině ševce Augustina Macouna. Od dětství se u něho projevovalo nadání k malování a po absolvování základního vzdělání se krátce školil u malíře Václava Jansy. Na jeho doporučení navštěvoval v roce 1907 kurz malby u Aloise Kalvody a v letech 1908 – 1909 ateliér Antonína Slavíčka. Tam v něm uzrálo rozhodnutí být malířem a v letech 1909 – 1913 absolvoval řádné studium na pražské malířské akademii u prof. V. Bukovace.

Makové pole
olej na kartonu
v 32, 5 ✕ š 40 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Pohled na Trosky
olej na kartonu
v 47 ✕ š 60 cm

rámováno, zaskleno

Kumburk a Klepanda u Jičína
olej na kartonu,1931
v 41, 5 ✕ š 54 cm

rámováno, rám mírně poškozen

olej na plátně,1915
v 33, 5 ✕ š 43 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Jarní krajina
olej na kartonu
v 18 ✕ š 25 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: ověření na zadní straně | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno