Gustav Macoun

(1889 - 1934)

Narodil se 18. prosince 1889 v Praze, zemřel 7. října 1934 v Praze. Český malíř, krajinář. Narodil se v Praze v chudé rodině ševce Augustina Macouna. Od dětství se u něho projevovalo nadání k malování a po absolvování základního vzdělání se krátce školil u malíře Václava Jansy. Na jeho doporučení navštěvoval v roce 1907 kurz malby u Aloise Kalvody a v letech 1908 – 1909 ateliér Antonína Slavíčka. Tam v něm uzrálo rozhodnutí být malířem a v letech 1909 – 1913 absolvoval řádné studium na pražské malířské akademii u prof. V. Bukovace.

Makové pole
olej na kartonu
v 32, 5 ✕ š 40 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Pohled na horu Říp
olej na plátně,1931
v 90 ✕ š 130 cm

rámováno

Z Kameniček
olej na kartonu
v 57 ✕ š 49, 5 cm

rámováno

Vyšné Ružbachy před bouří
olej na plátně
v 76 ✕ š 92 cm

rámováno, rám mírně poškozen, původní stav

Máky v Kameničkách
olej na kartonu
v 49 ✕ š 62, 5 cm

rámováno, rám poškozen

Pohled na Trosky
olej na kartonu
v 47 ✕ š 60 cm

rámováno, zaskleno

Zimní krajina
olej na plátně
v 70 ✕ š 90 cm

rámováno

Zřícenina
olej na kartonu
v 65 ✕ š 75 cm

rámováno, původní stav

Zimní krajina
olej na plátně
v 64 ✕ š 84 cm

rámováno

Předjaří
olej na kartonu
v 45, 5 ✕ š 60 cm

rámováno, zaskleno

Po dešti (Z Kameniček)
olej na kartonu
v 44, 5 ✕ š 63 cm

rámováno, rám poškozen, zaskleno

Kameničky
olej na kartonu,1925
v 48 ✕ š 65 cm

rámováno, zaskleno