Gustav Sýkora

(1889 - 1966)

Narodil se 10. 12. 1889 v Teplicích - Šanově a zemřel v roce 1966. Byl žákem pražské Akademie výtvarných umění u profesora V. Hynaise. Po skončení 1. světové války obdržel Hlávkovo stipendium a mohl odjet na cesty. Nejdéle zůstal v Argentině, kde působil mezi lety 1922 a 1929, v Buenos Aires uspořádal v roce 1927 svoji první soubornou výstavu (většina prací byly portréty a figurální náměty), která byla přijata pozitivně. Po návratu do Prahy zde vystavoval své obrazy zátiší, akty, motivy z města i venkova... Ve školách často najdete reprodukci portrétu Jana Amose Komenského, jehož autorem je právě Sýkora.

olej na plátně
v 63 ✕ š 81 cm

rámováno, rám mírně poškozen

olej na plátně
v 57 ✕ š 80 cm

rámováno, rám mírně poškozen