Hubert Kovařík

(1888 - 1948)

Narodil se v Břeclavi. Český sochař, keramik a malíř. Patřil k silné generaci mladých umělců vyškolených na Kunstgewerbeschule ve Vídni u předních tvůrců vídeňské secese a moderny. Spoluzaložil keramickou dílnu v Kunštátě známou svou Kunštátskou keramikou. Od roku 1932 se věnoval výhradně malířství. Existují pouze izolované příklady v grafice např. litografie „Náš lid“ z roku 1939 ), které dokládají jeho zájem o tzv. sociální malbu.

Pionýrský tábor
olej na plátně
v 85, 5 ✕ š 93 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

olej na plátně,1956
v 70, 5 ✕ š 60 cm