Iva Hüttnerová

(1948)

Narodila se 17. prosince 1948 v Praze. Česká herečka, výtvarnice, spisovatelka, malířka a kostýmní návrhářka.
Je známější jako herečka, ale její malířská tvorba ji provázela celou kariérou. Vystudovala DAMU a v sedmdesátých a osmdesátých letech hrála v Divadle na okraji. Dále hrála v divadlech Pod Palmovkou, Divadlo Josefa Dvořáka, Na Fidlovačce. Ve filmu se nejvíce proslavila rolí manželky hlavního hrdiny v hořké komedii Víta Olmera Co je vám, doktore?
Malovat začala v roce 1974 a tehdy měla i svoji první výstavu. Kromě volné tvorby také navrhovala kostýmy, dekorace a plakáty pro různá divadla i televizní pořady. Její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku.

Hodinový hotel
olej na sololitu,1990
v 30 ✕ š 24 cm

Provenience: na zadní straně přípis autorky | rámováno

olej na sololitu
Ø 7 cm

rámováno

Ztracená bota
olej na sololitu,1984
v 12 ✕ š 17, 5 cm

rámováno