Ivan Exner

(1960)

Narodil se 6. února 1960 v Pardubicích. Český grafik, malíř, kurátor, typograf. V letech 1975 - 1979 studoval na Střední průmyslové škole grafické v Praze, v letech 1980–1986 na pražské Akademii výtvarných umění v atelieru Františka Jiroudka.

V roce 1987 odešel do Vysokých Tater, kde v samotě maloval. Roku 1989 se stal zakládajícím členem skupiny Tunel. Od roku 1992 je členem SVU Mánes, od roku 2015 jeho předsedou.

Kromě volné malířské tvorby se věnuje i typografii.

Koupání v Jordánu
olej na plátně
v 180 ✕ š 150 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, původní stav, velký formát, původně byl obraz součástí triptychu spolu s obrazy Sv. Šebestián a Sv. Vít

Odaliska - odpočinek sv. Šebestiána
olej na plátně,1994
v 150 ✕ š 150 cm

rámováno

Brána II
tempera, akryl na desce,2002
v 50 ✕ š 70 cm

Provenience: na zadní straně autorský štítek | rámováno