Ivan Exner

(1960)

Narodil se 6. února 1960 v Pardubicích. Český grafik, malíř, kurátor, typograf. V letech 1975 - 1979 studoval na Střední průmyslové škole grafické v Praze, v letech 1980–1986 na pražské Akademii výtvarných umění v atelieru Františka Jiroudka.

V roce 1987 odešel do Vysokých Tater, kde v samotě maloval. Roku 1989 se stal zakládajícím členem skupiny Tunel. Od roku 1992 je členem SVU Mánes, od roku 2015 jeho předsedou.

Kromě volné malířské tvorby se věnuje i typografii.

Podzim - prohnilý naturalismus
kombinovaná technika na papíře,2003
v 50, 5 ✕ š 35 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Obrať se k předkům zvrhlé pokolení
v 50, 5 ✕ š 35 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Odaliska - odpočinek sv. Šebestiána
olej na plátně,1994
v 150 ✕ š 150 cm

rámováno