Ivana Svobodová

(1952)

Narozena 28. 4. 1952 v Praze. Studovala na Střední škole uměleckoprůmyslové v Praze (1967-1971) a figurální malířství v ateliéru prof. Karla Součka na AVU v Praze (1974-1980). Má tendenci k abstrakci, ale základní výraz zůstává figurální. Ivana Svobodová je malířka poezie, přírody, příběhů a snů. Svými pracemi je zastoupena v galeriích a soukromých sbírkách doma i v zahraničí.

Skejťačky
olej na dřevě,2014
v 38 ✕ š 51, 5 cm

Provenience: na zadní straně přípis autorky, z ateliéru autorky | nerámováno

Smutná cesta šneků
olej na sololitu,2004
v 17 ✕ š 19 cm

Provenience: na zadní straně přípis autorky, z ateliéru autorky | rámováno

Zralé ovoce
olej na překližce,2009
v 28 ✕ š 32 cm