Jan Bedřich Minařík

(1862 - 1937)

Narodil se 15. prosince 1862 v Praze, zemřel 26. května 1937 v Praze. Český malíř a grafik, žák prof. J. Mařáka na pražské Akademii. Mládí prožil pod Vyšehradem v Podskalí. Začínal jako malíř porcelánu. Tato skutečnost mohla jeho budoucí tvorbu ovlivnit ve dvou směrech - tendence k drobnopisu a specifická forma poetiky. Ve školním roce 1887/88 studoval na pražské uměleckoprůmyslové škole u prof. Františka Ženíška. V roce 1888 přestoupil na pražskou malířskou Akademii k profesoru Maxu Pirnerovi. Po roce studia přešel do krajinářské školy prof. Julia Mařáka. V roce 1896 studium u prof. Mařáka úspěšně dokončil.

Paříž
olej na plátně
v 32, 5 ✕ š 35, 5 cm

rámováno

Šumava
olej na kartonu
v 18,2 ✕ š 24 cm

rámováno