Jan Knap

(* 1949)

Narodil se 8. července 1949 v Chrudimi. Český malíř. V letech 1968 – 1969 studoval architekturu na Stavební fakultě ČVUT v Praze. V roce 1969 odešel do Brazílie. V roce 1971 studoval u profesora Gerharda Richtera na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfu.
Od roku 1972 žil a pracoval v New Yorku, roku 1979 s Milanem Kuncem a Peterem Angermannem založil skupinu Normal. Krátký čas sloužil v americké armádě, zkoušel se prosadit jako ilustrátor, věnoval se abstraktní malbě, myl okna a dělal číšníka. V letech 1982 – 1984 studoval teologii v Římě. V letech 1984 – 1989 žil a pracoval v Kolíně nad Rýnem, v letech 1989 – 1992 v Modeně.

olej na plátně,2004
v 55 ✕ š 80 cm

Provenience: přiloženo potvrzení od autora | rámováno, původní stav