Jan Machalínek

(1944 - 1991)

Narodil se 3. března 1944 ve Zlíně, zemřel 26. listopadu 1991 ve Zlíně. Český malíř a výtvarník. Absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti (1958 – 1962) a Akademii výtvarného umění v Praze (1963 – 1969). Zabýval se figurálními tématy, portrétem expresivního charakteru a abstraktní plošnou malbou.

olej na plátně
v 140,5 ✕ š 120,5 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

olej na plátně
v 69 ✕ š 100 cm

olej na plátně,1962
v 87 ✕ š 123 cm
Signatura: nesignováno

rámováno