Autoři a ceny

Jan Pištěk

(* 1961)
Sledovat

Narodil se 10. srpna 1961 v Praze. Český akademický malíř a divadelní výtvarník. Je výrazným představitelem generace umělců, kteří se objevili na výtvarné scéně koncem 80. let. Od dětství kreslil a maloval a středoškolské studium absolvoval na Výtvarné škole Václava Hollara. V letech 1981 - 1986 vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze, obor figurální malba a krajinomalba u prof. F. Jiroudka. Modernistická manýra, vyučovaná za normalizace na AVU, mu nevyhovovala a věnoval se proto převážně vlastní tvorbě. Roku 1987 se zúčastnil neoficiální výstavy Konfrontace, pořádané ve vnitrobloku Špitálská ve Vysočanech a roku 1988 nezávislého Salonu pražských umělců na Výstavišti. Zúčastnil se také velké výstavy v Paláci mládeže v Moskvě, kde bylo poprvé možné bez kontroly vystavit to, co v Praze ještě režim netoleroval. Roku 1989 byl zařazen s několika dalšími vrstevníky do velké kolekce současné české malby v německém Esslingen.

Od roku 1990 byl asistentem v ateliéru prof. Bedřicha Dlouhého. Roku 1993 mu komise amerických kritiků udělila tvůrčí stipendium v USA a následující rok strávil jako stipendista v Jackson Hole ve Wyomingu a v New Yorku. V roce 1995 svou pedagogickou činnost ukončil, aby se mohl plně věnovat vlastním projektům, výstavním aktivitám a práci pro film a divadlo.

Žije a pracuje v Praze a Libeři. Věnuje se malbě, grafice, filmovému a divadelnímu designu.

Dříve dražené položky

Keukenhof
akryl na plátně,1997
v 95 ✕ š 125 cm
Signatura: na zadní straně

Provenience: pravost díla potvrzena autorem | rámováno, plátno mírně poškozeno, Jan Pištěk potvrdil, že se jedná o jeho dílo, které spadá do větší série s názvem Amsterdam. Keukenhof je místem nedaleko metropole s největším množstvím tulipánů, které byly inspirací pro tento obraz.

Detail položky
Vertigo I.
olej na plátně,2006
v 90 ✕ š 120 cm
Signatura: na zadní straně

nerámováno, plátno mírně poškozeno

Detail položky