Jan Souček

(1941 - 2008)

Narodil se 5. května 1941 v Praze, zemřel 3. května 2008 v Praze. Český malíř, grafik a ilustrátor. V letech 1955 – 1957 se vyučil sklářem v Novém Boru. V letech 1957 – 1961 studoval na střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě pod vedením profesora Stanislava Libenského. Poté studoval v letech 1963 – 1969 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru kresleného filmu profesora Adolfa Hoffmeistra. Od roku 1971 pravidelně vystavoval v České republice, Německu, Švýcarsku, Belgii, Finsku, bývalé Jugoslávii, Rumunsku, Francii, Rakousku a Spojených státech.

Surrealní krajina
olej na plátně
v 69 ✕ š 69 cm

rámováno

Surreální výjev
barevná litografie,1988
v 34, 5 ✕ š 39 cm

nerámováno, volně loženo, 53/60