Jan Vlček

(1940)

Narodil se 13. května ve Slavíkovici, je to český akademický malíř. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru figurální a monumentální malby prof. Karla Součka. Ke své tvorbě využívá hlavně techniku olejomalby, kresby a litografie. Vytvořil např. soubory olejomaleb z pobytů ve Vietnamu a na Korsice. V roce 1997 byl oceněn Cenou Franze Kafky za celoživotní malířské dílo.

Naše děvy
olej na sololitu,1993
v 45 ✕ š 33,5 cm

rámováno