Jaromír Kunc

(1900 - 1971)

Narodil se 26. února 1900 v Humpolci, zemřel v roce 1971. Český malíř – krajinář. Studoval malířskou školu u Mařákovce Ferdinanda Engelmüllera a jeden rok na Vysoké škole technické v Praze u prof. A. Liebschera. Poté byl šest let v ateliéru u malíře Václava Součka. Společně vystavovali v Rubešově saloně v dubnu 1929. Účastnil se dvanácti členských výstav S. V. U. Myslbek v Praze i na venkově. Hlavním motivem jeho krajinářských děl bylo předjaří a zima.

Senohraby
olej na plátně,1931
v 100 ✕ š 80 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Náměstí Republiky
olej na plátně
v 50 ✕ š 65 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Kampa
olejová tempera na papíře,1954
v 40 ✕ š 50 cm

Provenience: na zadní straně autorské razítko | rámováno

Kampa
tempera na kartonu,1953
v 25 ✕ š 34 cm

rámováno

Ze Schönberské zahrady
olej na plátně, fixováno na kartonu,1931
v 41 ✕ š 50,5 cm