Jaroslav J. Králík

(1924 - 1999)

Narodil se 22. května 1924 v Rokytnici, zemřel 2. března 1999 v Praze. Český malíř, grafik, typograf, žák Emila Filly. Věnoval se malbě, kolážím a grafickým technikám, výtvarně řešil řadu expozic na veletrzích a výstavách, vytvořil několik goblénů do reprezentačních prostor, okrajově se věnoval i známkové tvorbě a knižní grafice.

Proměna nad znamením
kombinovaná technika na plátně, fixováno na překližce,1986 - 87
v 98 ✕ š 105, 5 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora, přímý dar od autora | rámováno

Rozhovor s Grünewaldem
suchá jehla na papíře,1992
v 49 ✕ š 63,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 8/30

Rozhovor s Grünewaldem
lept a mezzotinta,1996
v 65 ✕ š 50 cm

rámováno, zaskleno, 14/25

Kritický výkyv
suchá jehla, lept,1997
v 63 ✕ š 50 cm

rámováno, zaskleno, 18/30