Jaroslav Klápště

(1923 - 1999)

Narodil se 7. srpna 1923 v Záhoří, zemřel 23. září 1999 v Praze. Český výtvarný umělec a grafik. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, kde ho vedli František Tichý a Emil Filla. Ve své tvorbě se zaměřoval na oblast Podkrkonoší, ale zachycoval také proměny střední části města Most. Namaloval také několik zátiší, na nichž se objevují předměty denní potřeby.

Krajina s domy
olej na sololitu,1966
v 36 ✕ š 39, 5 cm

rámováno

Domy
olej na plátně
v 33 ✕ š 56 cm

rámováno

olej na překližce
v 38 ✕ š 65 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: na zadní straně pozůstalostní razítko | rámováno

Krajina s domem
olej na překližce
v 37, 5 ✕ š 41, 5 cm

rámováno

Stráň s oblaky
olej na sololitu,1976
v 36 ✕ š 45, 5 cm

rámováno

olej na sololitu,1980
v 50 ✕ š 27 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny