Jaroslav Král

(1883 - 1942)

Narodil se 5. prosince 1883 v Malešově, zemřel 22. března 1942 v Osvětimi. Český malíř, kreslíř a organizátor uměleckého života v Brně. Jeho umělecký styl byl ovlivněn kubismem a neoklasicismem. Jako levicový aktivista byl za války zatčen Gestapem, vězněn v Kounicových kolejích v Brně, na Mírově, ve Vratislavi a v Osvětimi, kde zemřel.

Hospodská scéna
akvarel na papíře,1905
v 36, 5 ✕ š 32 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Dvě dívky
tužka na papíře,1932
v 26 ✕ š 21 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Dvě dívky s košíkem ovoce
tužka na papíře,1932
v 29 ✕ š 23 cm

nerámováno