Jaroslav Šafařík

(1888 - 1947)

Narodil se 18. 11. 1888 v Blovicích a zemřel v březnu 1947 tamtéž. Roku 1912 odešel do Mnichova, kde pracoval u profesora Knirra. Od roku 1919 byl čtyři roky žákem pražské akademie výtvarných umělců ve speciálce profesora Hynaise. Roku 1929 se usadil v Plzni, kde portrétoval některé význačné plzeňské osobnosti. Po deseti letech se vrátil do svého rodiště. Maloval podobizny, genry, krajiny a se zvláštní zálibou koně. Pracoval a byl literárně činným pod jménem Šafara. Soubornou výstavu měl v Plzni roku 1942 a 1943 se sochařem Holubem.

V zahradě
olej na plátně,1925
v 62 ✕ š 82 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny