Jaroslav Šimůnek

(1872 - 1939)

Narodil se 14. února 1872 v Praze, zemřel 23. prosince 1939 v Kouřimi. Český malíř a keramik. Studoval na keramické škole ve Znojmě, kreslit a malovat se učil u profesora Schönlebera v Německu, v Praze byl žákem Antonína Slavíčka. V roce 1930 podnikl studijní cestu do v Turecka, po návratu uspořádal výstavu kreseb a obrazů z Cařihradu. Maloval pražská zákoutí a trhy, na Kouřimsku vytvořil řadu krajinomaleb. Pohřben je na kouřimském hřbitově.

Věž
olej na kartonu,1913
v 63, 5 ✕ š 48, 5 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Na trhu
olej na plátně
v 26 ✕ š 34 cm

Svatovítské věže v Praze
akvarel na papíře
v 45 ✕ š 32 cm

rámováno, rám a papír mírně poškozeny, pasparta