Jaroslav Svoboda

(1879)

Narodil se v roce 1879 v Bělorusku. Studoval na pražské průmyslové škole u prof. Ottenfelda. Prodal své práce z malířské akademie, za získané peníze se vydal na cestu do Francie (Marseille) a do Alžírska, kde studoval na malířské škole u prof. Cauvy. Jeden rok studoval na polytechnice v Londýně a rok v Paříži. Řadu let strávil ve Francii, maloval v Normandii, na pobřeží Atlantického oceánu a v Pyrenejích. Ve Francii nastoupil vojenskou službu do nově utvářejícího se československého vojska. Ve vojsku sloužil do r. 1925, pak se vrátil k malířství.

Kolonáda v Mariánských Lázních
olej na kartonu
v 51 ✕ š 67 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno