Jindřich Hegr

(1933 - 2015)

Narodil se 19. března 1933 ve Svratouchu a zemřel 9. prosince 2015. Byl to český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval na Vyšší škole umělecko-průmyslové v Praze a na Akademii výtvarných umění v ateliéru profesora V. Rady. Díla tvořil převážně ve svém ateliéru v pražských Vršovicích nebo na chalupě ve Svratouchu. Mezi jeho nejznámější díla patří například ručně vyřezávaný dřevěný betlém nebo ptačí klícky (ty se také objevily ve filmu Homolka a tobolka). Jeho tvorba byla vystavována nejen v Praze, ale také v galeriích v Paříži nebo ve Varšavě.

Želivský klášter
olej na desce,1999
v 57 ✕ š 65 cm

rámováno

Zátiší s kočkou
olej na sololitu
v 17,5 ✕ š 13,5 cm

rámováno