Jiří Procházka

(1919 - 1987)

Narodil se 11. prosince 1919 v Bukovině. Studoval u prof. O. Blažíčka kresbu a malbu na škole architektury ČVUT v Praze. Studia přerušil po uzavření českých vysokých škol roku 1939 a dokončil po druhé světové válce u profesorů Cyrila Boudy a Martina Salcmana. Zároveň získal profesuru kreslení. Po absolutoriu se stal členem Spolku výtavrných umělců Mánes, později vstoupil do Svazu výtvarných umělců. Vystavoval nejprve v Hradci Králové, u E. F. Buriana, později pravidelně na celostátních i samostatných výstavách. Podílel se na výzdobě československého pavilonu na výstavě Expo

Stůl
olej na plátně,1968
v 98 ✕ š 65 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno