Josef Jiří Kamenický

(1910 - 1981)

Narodil se 11. listopadu 1910 v Lískovci, zemřel 8. září 1981 ve Vídni. Český malíř. Studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně (1928 - 1932) mj. u Karla Truppeho a později dekorativní malbu na Akademii výtvarných umění v Praze (1938 – 40 a 45 – 46), mj. u Vratislava Nechleby, Jindřicha Hönicha a Otakara Nejedlého. Své obrazy většinou signoval příjmením Kamenický (někdy místo toho uvedl pseudonym A. Lískovec podle svého rodiště) a zpravidla je nedatoval. V emigraci často používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold a Julius Horn (takto se ale jmenoval i jiný český malíř narozený 1900 v Praze-Karlíně). V německy psaných zdrojích se občas vyskytuje forma jeho příjmení jako Kamenitzky.

V kostele
olej na plátně
v 74 ✕ š 61 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny