Josef Loukota

(1879 - 1967)

Narodil se 28. června 1879 v Hranice a zemřel 23. července 1967 v Praze. Byl to český malíř a pedagog. Studoval v Praze na umělecko-průmyslové škole, dále na akademii výtvarných umělců pod Brožíkem a Schwaigerem. V letech 1910 až 1939 učil na Akademii výtvarných umění v Praze. Žil ve Staré Huti, kde je po něm pojmenována ulice a je pohřben v Dobříši. Maloval podobizny a žánrové obrazy. Jeho dílo zahrnuje nástěnné alegorie v Národním muzeu v Praze i výjevy ze života. Jeho kresby mistrně zachycují postavy v pohybu. Jeho díla byla vystavována na výstavách v Praze, Vídni, Mnichově a jinde.

Čtenářka
olej na plátně, fixováno na kartonu
v 71 ✕ š 55, 5 cm

rámováno