Josef M. Černovický

(1906 - 1991)

Narodil se 23.2.1906 v Černovicích u Boskovic a zemřel 28.2.1991 v Praze.
V letech 1926 - 1928 studoval figurální a krajinářství u prof. K. Truppeho, následovalo studium u prof. T. Šimona. Současně studoval ex-libris. Podnikl řadu studijních cest po Itálii a Jugoslávii. Tvořil figurální a krajinářské olejomalby, grafiky a květinová zátiší.

Dívka s ovocem
olej na dřevě
v 41 ✕ š 24, 5 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny