Josef Peca

(1923 - 1982)

Narodil se 31. října 1923 a zemřel 1. listopadu 1982. Akademický malíř, žák Cyrila Boudy a Vratislava Nechleby, student čáslavského gymnázia, člen skupiny Říjen a UB. Jeho malířský talent objevil a rozvíjel profesor kreslení na gymnáziu, akademický malíř Karel Liška. Stal se výlučně figuralistou občas inklinujícím k monumentálním dílům a mozaice Revoluční dělník, Vítězství, Žena a slunce. Oblíbeným tématem byly portréty a zátiší Rodina, Lidická žena, Zelený portrét. Jeho díla jsou v majetku našich i zahraničních galerií.

Portrét
kombinovaná technika na papíře,1959
v 67 ✕ š 46 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, rám a pasparta, mírně poškozeny

Dívčí portrét
olej na plátně
v 61, 5 ✕ š 46 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, rám a malba mírně poškozeny