Josef Písecký

(1878 - 1954)

Narodil se 21. února 1878 v Kroměříži. Malíř moří a krajin v Praze. Učil se v soukr. škole Quastově v Písku, pak mu byla příroda sama učitelem. Hodně cestoval na Jadran a do Itálie, kde studoval a tvořil moře. Maloval také krajiny Táborska, Třeboňska, Šumavy, Krkonoš, Polabí i pražské pohledy.

Starý klášter na Lopudu
olej na plátně, fixováno na kartonu
v 50 ✕ š 60 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno, rám a malba mírně poškozeny