Josef Soukup

(1890 - 1970)

Narodil se 28. ledna 1890 v Praze, zemřel v roce 1970. Byl žákem uměleckoprůmyslové školy v Praze u profesora E. Dítěte, K. Maška a J. Shikanedra. Renovoval obrazy v kostelích na Žatecku, fresky v Herbersteinském zámku v Budyni nad Ohří. Roku 1910 se vydal na studijní cestu po Itálii. Ve světové válce byl v zajetí v Rusku. V letech 1916 - 1917 vyzdobil nástěnnými malbami katolický kostel v Jelci. Od roku 1933 vystavoval na členských výstavách S. V. U. Myslbek.

Letní den
olej na kartonu
v 25 ✕ š 35 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Lásenice
olej na kartonu,1957
v 25 ✕ š 35 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Olešná
olej na kartonu,1939
v 18 ✕ š 24 cm

rámováno, rám mírně poškozena