Josef Stoklasa

(1931)

Narodil se v roce 1931 v Praze. Vychodil školy na Malé Straně, složil tovaryšské zkoušky na truhláře, ale nikdy se nestal truhlářem, natož vojákem. Pro vážnou nemoc nedokončil další studia a po rekonvalescenci pracoval už jako kreslič, údržbář, tapetář, aranžér, pracovník v propagaci, projektant výstavních expozic a designér reklamní tvorby. Poslední jmenovanou činnost prováděl už na volné noze. Akademicky nevystudován a v podstatě autodidakt, začal s volnou tvorbou až v pozdním důchodovém věku.

Že by celník
akryl, tempera na plátně,2002
v 80 ✕ š 65 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Výlet botanickou pouští
akryl, tempera na plátně,2001
v 80 ✕ š 65 cm

rámováno

Jahodové sympozium
akryl, tempera na plátně,2001
v 80 ✕ š 65 cm

rámováno