Josef Velčovský

(1945)

Narodil se 7. 10. 1945 ve Václavovicích. Český akademický malíř, grafik, ilustrátor. Žije a pracuje v Praze. Absolvent SUPŠ v Uherském Hradišti, obor užitá a dekorativní malba u prof. Hrocha a Hofmana a AVU v Praze (1963 - 1969) v ateliéru monumentální malby u prof. K. Součka. V letech 1970 a 1975 absolvoval půlroční malířské stáže ve Francii. Samostatně vystavuje od roku 1971. Uspořádal na 70 samostantých výstav, ČR, Německo, Belgie, Holandsko, Francie, Finsko, USA, Rakousko, Španělsko, Mongolsko, Japonsko... Svým dílem je zastoupen v soukromých i veřejných sbírkách (Národní Galerie, Alšova Galerie, Galerie hlavního města Prahy, SVGU Most, Galerie města Norimberk,..) Věnuje se malbě, grafice, ilustraci a realizaci v architektuře. Navázal na tradice české imaginativní malby. Jeho obrazy inspirované krajinou a ženou jsou plné poetičnosti, melancholie a jemně ironického humoru.

Protrhávání oblačnosti
akryl na plátně, fixováno na překližce,nečitelně
v 26 ✕ š 34 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno

Pláž na Belle Isle
olej na plátně, fixováno na překližce,1998
v 22 ✕ š 23 cm

rámováno

Ateliér s kresbou a modelem v pozadí
akryl na plátně, fixováno na překližku,2004
v 30 ✕ š 39 cm

Provenience: na zadní straně autorský přípis | rámováno

Na poušti
akryl na plátně, fixováno na překližce,2003
v 21,5 ✕ š 27 cm

rámováno

olej na plátně, fixováno na dřevo,1993
v 39, 5 ✕ š 49, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen

U vody
olej na plátně
v 60 ✕ š 75 cm

rámováno

Brána
akryl na plátně, fixováno na překližku,1992
v 21 ✕ š 26, 5 cm

rámováno

Vyprahlá krajina
akryl na plátně, fixováno na dřevo,1992
v 12 ✕ š 15 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

2 x barevná litografie
barevná litografie

1) Na poušti - 24, 5 x 19 cm, 80/100 2) Branka - 17, 5 x 13, 5 cm, 6/200