Karel Bořecký

(1932 - 2010)

Narodil se v roce 1932 ve francouzském Lens. Vystudoval akademii výtvarného umění v Praze. Většinu svého života prožil v Mostě. Pracoval mimo jiné jako grafik v Severočeských hnědouhelných dolech, ale celý život se věnoval i jiným výtvarným oborům, zejména malbě. Jeho nejoblíbenějším námětem byly květiny, mezi jeho díly se však objevují i reflexe severočeské krajiny a výstavby nového Mostu. Uspořádal několik desítek výstav, ať již samostatně, nebo společně se svou manželkou, akademickou malířkou Helenou Ambrosovou. Společně s ní a litvínovským výtvarníkem Oldřichem Břežanským vytvořil uměleckou skupinu BAB. Jeho malby jsou součástí soukromých sbírek nejen v České republice, ale i v Německu, Francii, Belgii, Spojených státech nebo Kuvajtu.

Síla
olej na plátně,1969
v 60 ✕ š 70 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno