Karel Hlava

(1950)

Narodil v roce 1950 v Žirovnici. Český sochař. V letech 1965 - 1976 vystudoval v Praze nejprve Střední uměleckoprůmyslovou školu a následně pak Vysokou školu uměleckoprůmyslovou. Žije v Praze, tvoří převáženě ve svém ateliéru v rodné Žirovnici.
Autorova díla jsou zastoupena nejen ve sbírkách řady galerií (Moravská galerie Brno, Zámecká galerie Žirovnice) a muzeí (Uměleckoprůmyslové muzeum Praha, Muzeum skla a bižuterie Jablonec n. N., Perleťářské muzeum Žirovnice), ale i v mnoha soukromých sbírkách po celém světě.

Žena
dřevo
v 116 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: ve spodní části štítek z Díla | dřevěný podstavec

Dívka s píšťalkou
dřevo,2. pol. 20. století
v 124 cm
Signatura: neznačeno

mírně poškozeno