Karel Hodr

(1910 - 2002)

Narodil se 17. srpna 1910 v Praze, zemřel v roce 2002. Byl absolventem Akademie výtvarných umění ve speciální škole u profesora Otakara Nejedlého. Dále absolvoval Královskou akademii ve Stockholmu, později byl sám profesorem na Art Academy of Konstanz. V roce 1946 získal stipendium na studijní cestu do Švýcarska. Na podzim roku 1946 vystavoval v Curychu. V letech 1949 - 1966 pracoval jako samostatný umělec. V roce 1983 mu byl udělen Akademií pro vědu a umění v Salso Maggiore titul Academico Delle Nationi. V roce 1989 byl jmenován čestným členem Evropské akademie pro vědu a umění.

Přístav v Itálii
olej na kartonu
v 37 ✕ š 46 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Ticho před bouří
olej překližce,1937
v 35, 5 ✕ š 40 cm

Provenience: na zadní straně ověřovací list autora | rámováno, rám a překližka mírně poškozeny