Karel Jan Sigmund

(1897 - 1959)

Narozen 7. března 1897 v Mělníku nad Labem, zemřel 23. října 1959. Malíř krajinář v Heřmanově Městci. Studoval u prof. Schöna v Drážďanech, později u Otakara Nejedlého v Praze. Vykonal dosti studijních cest po Itálii, Francii, Jugoslávii, Němečku, Rakousku. S oblibou maluje tůně, vrby, lomy. Výstavy v Heř. Městci, Mělníku, Litomyšli, Pardubicích. a také na tehdy slavných Východočeských salonech v Poličce.

kombinovaná technika na kartou
v 38, 5 ✕ š 52 cm

Provenience: na zadní straně věnování od autora | rámováno, zaskleno

Letní kytice
olej na překližce
v 98 ✕ š 71 cm

Vystavováno: v Hradci Králové 1944 | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Krajina s rybníkem
olej na překližce
v 69 ✕ š 88 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Ovocné a květinové zátiší
olej na překližce
v 80 ✕ š 63 cm

Zima
olej na kartonu,1942
v 33 ✕ š 50 cm

Provenience: na zadní straně ověřovací list autora | rámováno, nepůvodní rám, zaskleno