Karel Schadt

(1888 - 1955)

Narodil se 20. listopadu 1888 v Příbrami, zemřel 19. června 1955 v Příbrami. Český impresionistický malíř a pedagog z Příbrami, maloval olejomalby krajin. V Příbrami absolvoval Cvičnou školu, měšťanskou školu a učitelský ústav, poté Kalvodovu krajinářskou školu v Praze (1912 - 1916).

olej na plátně
v 100 ✕ š 117 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Podzim v zámecké zahradě
olej na plátně,1915
v 123 ✕ š 105 cm

Chalupy v zimě
olej na kartonu
v 35 ✕ š 50 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Cesta ke Kupari
olej na plátně
v 65 ✕ š 66 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Chalupy v zimě
olej na kartonu
v 35 ✕ š 40 cm

Zima na venkově
olej na kartonu
v 38 ✕ š 52 cm

rámováno, rám mírně poškozen