Karel Šmíd

(1914 - 1985)

Narodil se 23. prosince 1914 ve Vídni, zemřel 29. března 1985 v Praze. Český malíř, kreslíř, karikaturista a výtvarný pedagog a také textař a hudební skladatel.

Zdeněk Burian
kombinovaná technika na papíře,1980
v 39 ✕ š 29, 5 cm

Provenience: kniha Karla Šmída, "Jak jsem je viděl", str. 41 | nerámováno, pasparta

Karel Čapek
kombinovaná technika na papíře,1978
v 34, 5 ✕ š 26 cm

Publikováno: kniha Karla Šmída, "Jak jsem je viděl", str. 47 | nerámováno, pasparta

Jean Gabin
tuš, akvarel na papíře,1979
v 41, 5 ✕ š 29, 5

nerámováno, pasparta