Kaufmann Adolf

(1848 - 1916)

Narodil se 15. května 1848 v Opavě a zemřel 25. listopadu 1916 ve Vídni. Byl to rakouský malíř krajin a marín. Adolf Kaufmann byl nejdříve autodidakt, posléze studoval u Emile van Marcke de Lumen v Paříži. Jeho hojné studijní cesty ho vedly skoro celou Evropou, navštívil i Rusko či Orient. Běhm života žil v Paříži, Berlíně, Duesseldorfu a Mnichově. Od roku 1890 se natrvalo usídlil ve Vídni a založil si s Leflerem von Merodem malířskou školu pro dámy. Často se vracel do Francie. Adolf Kaufmann byl ovlivněn Barbizonskou školou. Upřednostňoval kontrastní, barevně intenzivní náladové motivy lesů, stromů a jezírek. Typické byly jeho postavy v barbizonském duchu. Byl mistrným malířem velkého talentu, obdržel mnoho uznání, medailí, ocenění. Jeho klientelou byli sběratelé, milovníci umění, šlechta a dokonce vysoká aristokracie.
Adolf Kaufmann byl velmi plodným malířem, který na svých cestách namaloval velké množství krajin. Jeho obrazy jsou dnes sběrateli velmi vyhledávány. Kaufmannovi krajiny jsou zastoupeny v mnoha soukromých sbírkách na celém světě. Některé obrazy byly prodány za značné ceny.
Svoje díla signoval mnohdy různými pseudonymy, často se s pseudonymy měnil i styl malby.

Námluvy
olej na plátně
v 71 ✕ š 100 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny