Kristián Kodet

(1948)

Narodil se 17. července 1948 v Praze. Český malíř a grafik. Svoji uměleckou dráhu započal v letech 1963–1964, kdy působil v Městských divadlech pražských jako jevištní výtvarník. V následujících letech 1964 – 1968 odešel studovat na uměleckou akademii Académie des Beaux Arts do Bruselu. Po návratu z Belgie začal poprvé vystavovat svá díla.
V roce 1968 po srpnové invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa emigroval poprvé do Švýcarska, zde setrval v Ženevě až do roku 1970, kdy se vrátil zpět domů do Prahy. Podruhé opustil svoji rodnou zemi v roce 1979, tentokrát odjel do USA. V Americe dále pokračoval ve své malířské tvorbě a uskutečnil zde řadu samostatných výstav. Po Sametové revoluci v roce 1990 se opět vrátil zpět do vlasti, kde žije a pracuje dodnes.
V roce 2001 otevřel v Táboře své vlastní soukromé Muzeum Kodet, kde byla umístěna stálá sbírka výtvarných prací všech tří generací rodiny Kodetových.

Galerie
kombinovaná technika na kartonu,1994
v 67 ✕ š 77, 5 cm

Provenience: kladně posouzeno rodinou Kodetových | rámováno, poutač k výstavě v galerii sv. Marka v Soběslavi

pastel na papíře,2011
v 28, 5 ✕ š 20 cm

rámováno, pasparta