Květa Válová

(1922 - 1998)

Narodila se 13. prosince 1922 v Kladně, zemřela 6. září 1998 v Kladně. Česká malířka. V letech 1945 – 1951 studovala na vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u prof. Emila Filly. Od roku 1957 byla spolu se sestrou Jitkou členkou skupiny Trasa. Poprvé obě vystavovaly v roce 1958 v Domě osvěty v Kladně. První větší samostatnou přehlídku měly v roce 1966 v Galerii Václava Špály v Praze. Celkem se představily na několika desítkách samostatných výstav. Mezi ty nejvýznamnější patří společná prezentace v Galerii výtvarného umění v Chebu, v Karlových Varech a v Roudnici nad Labem v roce 1983, dále retrospektivní výstava ve Středočeské galerii v Praze, ve Státní galerii ve Zlíně a v Západočeské galerii v Plzni v roce 1993. V roce 2000 to byla velká souborná výstava ve Veletržním paláci v Praze.

Balvany - velký formát
olej na plátně,1988
v 145 ✕ š 175 cm

Publikováno: v monografii Jitka/Květa Válovy, Galerie Pecka 2000, str. 147 | nerámováno