Ladislav Pelc

(1951)

Malíř, grafik a hudebník Ladislav Pelc pracoval jako výtvarník pro gramofonovou firmu Panthon. V roce 1971 zvítězil ve výtvarné soutěži Československého rozhlasu. Pracoval pro řadu nakladatelství a soukromě studoval u malíře Rudolfa Pucholta. v 70. letech začal pracovat pro Art Centrum a posílat díla do zahraničí. V roce 1984 vystavoval v německém Augsburg, pro tamní radnici a Museum balónového létání vytvořil řadu děl a námět balónu, vzducholodí a plachetnic se u něj objevuje i nadále. V roce 1985 se zúčastnil výstavy "Balón v českém výtvarném umění" a stal se členem pražského Balon klubu.

Vysoko nad oblaka
kombinovaná technika na kartonu,1985
v 16, 5 ✕ š 18 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno