Laszlo Neogrady

(1896 - 1962)

Narodil se 2. dubna 1896, zemřel 27. srpna 1962 tamtéž.
Synem umělce Antal Neogrady a studoval malování na Maďarské akademii výtvarných umění u umělce Ede Balló; od roku 1922 předváděl Laszlo Neogrady své dílo v maďarské umělecké galerii. Specializoval se na malování přírodopisných krajin, pod nimiž mnoho lesních scén ve sněhu. Rozsáhlé použití umělce Impasta vytváří v jeho obrazech téměř trojrozměrný efekt. Jeho použití světla je obvykle dramatické a jeho krajiny jsou velmi atmosférické. Laszlo Neogrady zemřel 27. srpna 1962. Obrazy Laszla Neogrady jsou ve stálé sbírce ARNOT GALLERY a v mnoha sbírkách po celém světě.

Husopasky
olej na plátně
v 59 ✕ š 79 cm

rámováno