Libor Vojkůvka

(1947 - 2018)

Narodil se 23. července 1947 v Rychlově u Bystřice pod Hostýnem, zemřel 21. září 2018 ve Šternberku. Český naivní malíř, cestovatel, fotograf, lidový bavič, entomolog a písmák, původním povoláním zahradník. Malbě se Libor Vojkůvka systematicky věnoval od počátku 70. let 20. století, v polovině 70. let začal své obrazy i pravidelně vystavovat. Žil a tvořil v moravském městě Šternberku. Po roce 1990 procestoval více než stovku zemí světa a na svých cestách mimo jiné objevil několik dosud neznámých druhů brouků.

Polibek
olej na plátně,1980
v 110 ✕ š 55 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno