Libor Wagner

(1933 - 1994)

Narodil se 6. března 1933 ve Svitavách, zemřel 5. února 1994 v Praze. Solitérní malíř a sochař. Nejprve byl inspirován Bohumilem Kubištou v úsilí o kompoziční vyváženost. Od šedesátých let se do jeho tvorby dostává silnější symbolismus, který je spojený s jeho zájmem o filosofii a orientální meditaci. Tehdy nachází vlastní umělecký styl, který je těžko zařaditelný. Jeho obrazy jsou abstraktní, sestávají z geometrických tvarů evokující mnohdy kosmické vize. Velký význam pro něj měla také hudba Chopina a Bacha, vytváří své vlastní vizuální stupnice, pracuje se světelností a překrýváním jednotlivých rovin.
Studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně u prof. Bruknera, na VŠUP v Praze u prof. Dilingera, a soukromě u prof. K. Kückelhausera v Německu. Byl členem SČVU od roku 1960 a UVU - MSGR (malíři, sochaři, grafici, restaurátoři). Je zastoupen ve Středočeské galerii v Praze, v Národní galerii, Galerii hlavního města Prahy, Galerii Vysočiny Jihlava a v soukromých i galerijních sbírkách v zahraničí.

Symbolika měsíce
olej na plátně,1969
v 99 ✕ š 68, 5 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Sčítání času
olej na plátně,okolo roku 1968
v 116 ✕ š 70 cm

Strukturální malba
kombinovaná technika na malířské desce,1965
v 77 ✕ š 30 cm
Druidské symboly
v 77 ✕ š 30 cm

mírná krakeláž

Druidské symboly
v 77 ✕ š 30 cm

mírně poškozeno

Rodina
suchá jehla na papíře,1961
v 45, 5 ✕ š 33 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno, 8/20