Louis Icart

(1888 - 1950)

Narodil se 9. 12. 1888 v Toulouse a zemřel 20. prosince 1950 v Paříži. Byl to francouzský malíř, grafik a ilustrátor. V Paříži se jako mladík uplatnil v kresbách pro časopisy, módní domy, naučil se grafickým technikám a pracoval pro návrhářské studio, ilustroval jejich katalogy. Modelkou řady jeho děl se stala jeho budoucí manželka, modelka Fanny Volmers. Icart se zapojil do první světové války jako pilot, tehdy kreslil výjevy oslavující jeho zemi. V roce 1922 měl svoji první americkou výstavu. Byl velmi populární v éře art deco. Během 40. let se obrátil k vážnějším námětům, zobrazil okupaci Paříže za 2. světové války.
Jeho styl kresby a malby vycházel ze vzorů 18. století (Watteau, Boucher, Fragonard), ale také z období impresionismu a symbolismu (Odklon Redon, Gustav Moreau). Maloval většinou ženy, často s erotickým podtextem, někdy s humorem. Ilustroval více než 30 knih.

Svlečená
barevný lept na papíře,1926
v 53 ✕ š 33 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno, č. 268