Lutobor Hlavsa

(1924 - 2015)

Narodil se 12. 8. 1924 v Praze. Původně byl hudebníkem, flétnistou České filharmonie a postupem času se začíná vyjadřovat malbou. Byl soukromým žákem Františka Tichého, ve válečných letech 1943 - 1945 navštěvoval výtvarné kurzy Mánesa, kde byli jeho učiteli Václav Tittelbach a Stanislav Ježek a inspiroval se aktuálními uměleckými tendencemi. Od 1964 začal vystavovat surrealistické malby. V sedmdesátých letech maloval často figurální náměty, maluje často ženskou figuru a inspiraci hledá v dílech starých mistrů. Vystavoval také v zahraničí a po roce 1988, kdy odešel z České filharmonie, se malbě věnoval naplno. Je zastoupen ve sbírkách u nás, v Německu, Švýcarsku, USA aj.

Dívka s deštníkem
olej na plátně,1993
v 69 ✕ š 89 cm

rámováno

Čtení
olej na plátně,1995
v 50 ✕ š 50 cm

rámováno

Chovatelka
olej na plátně,1987
v 60 ✕ š 40 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Krajina zapomenutého snu
v 45 ✕ š 59 cm

rámováno, pasparta, zaskleno